Parkinsononderzoek in gevaar: topwetenschappers verliezen hun baan
- Onderzoek, Organisatie
Het ParkinsonFonds investeert al jaren in wetenschappelijk onderzoek naar de ziekte van Parkinson. Maar nu universiteiten moeten bezuinigen, dreigt waardevol parkinsononderzoek stil te vallen. Onderzoekers zoals Mireille Claessens van de Universiteit Twente verliezen hun baan.
Zij doet fundamenteel onderzoek naar moleculaire processen die een rol spelen bij parkinson, mede dankzij steun van het ParkinsonFonds. Nu is het onzeker of haar werk voortgezet kan worden.
Dit is een gevaarlijke ontwikkeling voor Nederland als onderzoeksland
Onze directeur Lex Knobben maakt zich grote zorgen over de toekomst van parkinsononderzoek in Nederland.
“Ons doel is om de kennis over Parkinson te vergroten en er iets op te vinden. Daar investeren we in. Dat was tot nu toe vrijwel altijd in Nederland, maar als dat onderzoek in het buitenland beter gebeurt, investeren we daar. Parkinson kent geen grenzen.”
Lex Knobben
Directeur
Niet alleen Parkinsononderzoek wordt getroffen. Ook andere gezondheidsfondsen, zoals KWF en Alzheimer Nederland, zien hun onderzoeksprogramma’s onder druk staan. Door de bezuinigingen krijgen fondsen minder onderzoek voor hetzelfde geld.
Professor Mireille Claessens benoemt de ironie van de situatie:
“Het zijn nu de collectebusfondsen die zich zorgen maken over zulk fundamenteel onderzoek, terwijl dat juist het terrein is van de universiteit.”
Mireille Claessens
Prof. dr.
Veel van dit onderzoek is fundamenteel en niet direct gericht op één specifieke ziekte, maar op het begrijpen van onderliggende biologische processen. Dit raakt niet alleen parkinsononderzoek, maar ook Alzheimer, ALS en kankeronderzoek.
Wil je meer weten?
Deel dit artikel
Gerelateerd nieuws
Zijn glas was altijd halfvol
Wij spraken met Sandra van der Meulen over haar vader, parkinson en waarom delen van...
De digitale collecteweek is van start!
De digitale collecteweek is begonnen. Bekijk de video en ontdek waarom jouw steun nu harder...
Leven met parkinson: liefdevol, zwaar en hoopvol
Christel is mantelzorger van haar man Willem die parkinson heeft. Zij deelt openhartig met ons...