Over de stichting
Een oplossing voor de ziekte van Parkinson. Dat is het uiteindelijke doel van de Stichting ParkinsonFonds. Daarom financieren we belangrijk onderzoek van vooraanstaande medici en wetenschappers. Daarnaast willen we o.a. via onze nieuwsbrieven, informatie op deze website, mailings en brochures voorlichting bieden over de ziekte van Parkinson en de gevolgen daarvan.
Ons werk
Tot nu toe konden we al ruim € 25 miljoen investeren in veelbelovend onderzoek naar de ziekte van Parkinson. Waardevolle studies waarmee we telkens een stap dichter bij een remedie voor deze ingrijpende ziekte komen. En waarmee we de levenskwaliteit van patiënten en hun dierbaren kunnen verbeteren. Er is al veel bereikt, maar we zijn er helaas nog niet. Gedegen onderzoek naar oorzaak, gevolgen, behandelingen en oplossingen is kostbaar en vraagt tijd. En het is – zeker nu de diagnose parkinson steeds vaker wordt gesteld, bij jong en oud – keihard nodig.
Onderzoek dat we samen mogelijk maken
Elk jaar beoordeelt onze Scientific Advisory Board (SAB) zorgvuldig nieuwe onderzoeksvoorstellen. Alleen de meest veelbelovende onderzoeken worden geselecteerd en door het ParkinsonFonds gesteund. Zo zorgen we ervoor dat donaties terechtkomen bij onderzoek dat écht impact kan maken.
We delen deze onderzoeken jaarlijks op onze website en in ons magazine, zodat je kunt zien waar we samen aan bouwen. De meest actuele ontwikkelingen volg je via onze website, onze maandelijkse digitale nieuwsbrief en ons halfjaarlijkse magazine.
Wil je in één oogopslag zien wat we al hebben bereikt? Bekijk dan onze tijdlijn met alle onderzoeken die we sinds onze oprichting ondersteunen, inclusief belangrijke doorbraken.
Onderzoek door de tijd heen
Blijvende behoefte aan onderzoek
Nu al telt Nederland meer dan 65.000 mensen met de ziekte van Parkinson. Met de toenemende vergrijzing zal de diagnose steeds vaker worden gesteld. Tijd om de ziekte een halt toe te roepen. Dat kan alleen door nog meer te investeren in onderzoek.
Geheel afhankelijk van donateurs
Al onze inkomsten zijn afkomstig uit fondsenwerving en giften van mensen die beseffen dat de ziekte van Parkinson heel veel aandacht verdient. Alleen dankzij hun zeer gewaardeerde bijdrage kunnen wij belangrijk onderzoek financieren.
Elke donatie komt goed terecht
Stichting ParkinsonFonds is door de overheid gecertificeerd als ANBI (Algemeen Nut Beogende Instellingen). Ook zijn we een door het CBF (Centraal Bureau Fondsenwerving ) erkend goed doel. Een extra garantie dat elke donatie goed terechtkomt!
De organisatie
Lex Knobben
Directeur Stichting ParkinsonFonds
Scientific Advisory Board
Prof. dr. E. Aronica
Professor Neuropathology UMC Amsterdam Faculty of Medicine
Prof. dr. V. Bonifati
Professor of Genetics of movement Disorders Erasmus MC Rotterdam Faculty of Clinical Genetics
Prof. dr. A.M. Dolga
Associate Professor Regenerative Neuropharmacology University of Groningen Faculty of Science and Engineering
Prof. dr. K.L. Leenders
Professor of Neurology UMC Groningen Faculty of Neurology
Prof. dr. R.M.A. de Bie
Professor of Neurology at Amsterdam MC (AMC)
Prof. dr. K. Broersen
Full Professor and Chair Nutritional Biology at Wageningen University & Research
Ons laatste nieuws
Van verdriet naar de finish: Wilco loopt de marathon van Athene voor zijn vader
Wilco loopt de marathon van Athene ter nagedachtenis aan zijn vader, die overleed aan PSP....
Van diagnose tot daad: hoe Bert en Jeanette €4.500 ophaalden voor ParkinsonFonds
Bert Staarman heeft parkinson én liet zich niet stoppen. Met een BMW-klassiekertour in Flevoland haalde...
Van elfstedentocht tot hele marathon: Danny fietst en loopt voor zijn vader met parkinson
Danny (27) fietste de Elfstedentocht én loopt de hele marathon van Groningen — voor zijn...